OSTRZAŁKA ELEKTRYCZNA WORK SHARP E2-1

A/WORK SHARP E2-I

Nowy

Work Sharp E2-I to elektryczna ostrzałka do noży kuchennych, wyposażona w elastyczne tarcze ścierne oraz prowadnice kątowe, pozwalające na precyzyjne i prawidłowe ostrzenie całej krawędzi tnącej.

Więcej szczegółów

260,00 zł


Więcej informacji

Budowa

Ostrzałka ma lekką konstrukcję oraz kompaktowe rozmiary, dzięki czemu zajmuje mało przestrzeni na blacie kuchennych, a po skończonej pracy można ją po prostu schować do szuflady. Największą zaletą tego modelu jest prosta, niemal instynktowna obsługa, dzięki czemu mogą z niej korzystać osoby bez doświadczenia w ostrzeniu noży.

Urządzenie ma 3 strefy ostrzenia służące do ostrzenia lewej i prawej strony krawędzi oraz jej polerowania. Wysoką funkcjonalność urządzenia zwiększa opcja ostrzenia nożyczek.

Jedna ostrzałka do wszystkich noży kuchennych

Work Sharp E2-I to wszechstronna ostrzałka kuchenna, dzięki której w szybki i prawidłowy sposób wyostrzymy różnego rodzaju noże np.

gładkie noże kuchenne,
ząbkowane noże kuchenne,
noże do filetowania,
noże składane,
nożyczki,
tasaki,
noże japońskie.

Proces ostrzenia

Urządzenie ma 3 strefy ostrzenia odpowiadające za ostrzenie:

  • prawej strony krawędzi tnacej,
  • lewej strony krawędzi tnącej,
  • polerowanie i szybki podostrzanie

Dzięki zastosowaniu systemu prowadnic ostrzenie noży jest proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia.

Wystarczy umieścić nóż w prowadnicy, włączyć urządzenie i przeciągać ostrze od nasady aż po czubek, naprzemiennie zmieniając strony szlifowania tj. prawa, lewa, prawa, lewa itd.

W odróżnieniu od większości ostrzałek kuchennych wykorzystujących płytki diamentowe Work Sharp E2-I zastosował elastyczne tarcze ścierne o gradacji P120, które ostrzą delikatniej, jednak tworzą krawędź ostrza, ma znacznie wyższą ostrość.

Po zakończeniu ostrzenia wstępnego możemy ręcznie wypolerować ostrze, wykorzystując w tym celu środkową szczelinę, w której zastosowano ceramikę o drobnej gradacji. Ostrzałka ceramiczna doskonale sprawdza się także do ostrzenia noży ząbkowanych oraz szybkiego podostrzania.

Funkcje dodatkowe

Ostrzałka pozwala również na ostrzenie nożyczek, w tym celu wystarczy zdemontować przystawkę ceramiczną i włączyć ostrzałkę w trybie mniejszej prędkości.