OSTRZAŁKA ELEKTRYCZNA TAIDEA TG1704

A/TG1704

Nowy

Ostrzałka Taidea TG1704  to bardzo wydajna i prosta w obsłudze elektryczna osełka diamentowa, która w zaledwie kilka minut precyzyjnie wyostrzy lub naprawi zaniedbaną krawędź tnącą noży kuchennych i edc.

Więcej szczegółów

230,00 zł


Więcej informacji

Bardzo łatwe ostrzenie

Taidea TG1704 to elektryczna ostrzałka do noży, która nie wymaga doświadczenia i umiejętności w ostrzeniu. Użytkownik musi jedynie wybrać kąt ostrzenia, włączyć urządzenia i delikatnie przesuwać krawędź tnącą przez szczeliny.

Taka funkcjonalność powoduje, że z ostrzałki mogą efektywnie i w bezpiecznie korzystać również panie, które zazwyczaj odstrasza ostrzenir na kamieniu wodnym lub za pomocą skomplikowanego systemu ostrzącego.

Ostrzałka ma wydzielone miejsce na oparcie dłoni oraz antypoślizgową podstawę z wbudowanym magnesem, co zapobiega przesuwaniu się osełki na śliskiej lub stalowej powierzchni. Włączenie i wyłączenie silnika o mocy 35 W odbywa się za pomocą jednego przycisku

Ostrzy noże stalowe i ceramiczne

Ostrzałka ma stałe, fabrycznie zdefiniowane kąty ostrzenia, co znacząco ułatwia proces szlifowania.  Ostrzenie wymaga od użytkownika zachowania jedynie stałego nacisku oraz przeciągania krawędzi tnącej od nasady aż po czubek.

Diamentowe ściernice pozwalają na ostrzenie noży z wysoko hartowanej stali, a także noży ceramicznych, z którymi zwykłe ostrzałki ceramiczne sobie nie radzą.

W zależności od stanu ostrza użytkownik może wybrać pomiędzy gradacją 600 i 1000 oraz kątami 1 i 2. Kąty oznaczone 1 (gradacja 600) są przeznaczone do ostrzenia noży ceramicznych oraz mocno stępionych krawędzi tnących. Grupa nr 2 (gradacja 1000) służy do wygładzania ostrza oraz szybkiego podostrzania.