SKARPETY MYŚLIWSKIE GRUBE WEŁNA MERYNOS STWA ROZM. 43-46 Zobacz większe

SKARPETY MYŚLIWSKIE GRUBE WEŁNA MERYNOS STWA

Nowy

SKŁAD:

50% Wełna merynosowa
15% Wełna Alpaka
10% akryl
15% Poliamid
5% Polipropylen
5% Elastan

ROZMIARY: 39-42, 43-46

Więcej szczegółów

59,00 zł

Więcej informacji

Merino Wool Schoeleer

Wełna Merino – znana jest jako naturalne i trwałe włókno, gwarantujące miękkość i ciepło. W branży odzieżowej uznawana jest za produkt premium, gdyż pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naszego ciała. Jak to możliwe?

Funkcje: Merynosy to gatunek owiec górskich, które żyją głównie na terenach o ekstremalnie trudnych warunkach klimatycznych – zimą temperatura spada do – 20 st. C, a latem dochodzi nawet do 40 st. C. Warunki, w jakich żyją owce merynosowe sprawiły, że wełna, która jest z nich pozyskiwana, posiada wyjątkowe cechy. Po pozyskaniu wełny od zwierzęcia, zachowuje ona swoje termoaktywne właściwości – pomaga zatrzymać ciepło, gdy jest zimno i ochłodzić się, gdy jest gorąco. Ten rodzaj wełny odprowadza wilgoć nie tylko poprzez szczeliny między włóknami, ale również wnikając w pory włókien, dzięki czemu nawet przy gęstym splocie pozwala naszej skórze oddychać.

Korzyści: Coraz bardziej wymagający konsumenci chcą wiedzieć  w jakich warunkach ich ubrania są produkowane. Chcą wiedzieć, jaki wpływ ma produkt na środowisko naturalne, na robotników, którzy je produkują, a w końcu na nich samych – jako klientów. Trwałość stała się ważną cechą produktu. Wełna ma powierzchnię łuszczącą, a jej włókna nie są rozmieszczone równomiernie, więc w przypadku, gdy włókna stykają się ze sobą mamy rozwarstwienie i z włókien powstają płaty. Ciepłe, wilgotne powietrze niestety zwiększa ten efekt. W celu uniknięcia takich sytuacji wełnę poddaje się obróbce. Schoeller jest producentem, który stworzył rewolucyjny proces umożliwiający obróbkę wełny bez użycia chloru. Ta innowacja jest efektem zaangażowania producenta na rzecz równowagi ekologicznej. Opracowany proces obróbki wełny – EXP Schoeller – spełnia najwyższe standardy. Proces „wolny od chloru” wykorzystuje mniej zasobów niż konwencjonalne procesy. W końcowym etapie uzyskujemy tkaninę, która jest miękka w dotyku, posiada niskie „owłosienie” i jest niezwykle lekka. Te cechy sprawiają, że ubrania wykonane z jej wykorzystaniem są bardzo wygodne w użytkowaniu.

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

SKARPETY MYŚLIWSKIE GRUBE WEŁNA MERYNOS STWA

SKARPETY MYŚLIWSKIE GRUBE WEŁNA MERYNOS STWA

SKŁAD:

50% Wełna merynosowa
15% Wełna Alpaka
10% akryl
15% Poliamid
5% Polipropylen
5% Elastan

ROZMIARY: 39-42, 43-46

Napisz opinię

30 Inne produkty w tej samej kategorii: