LORNETKA DELTA FOREST II 10X42 ( DO-1300 ) Zobacz większe

LORNETKA DELTA FOREST II 10X42 ( DO-1300 )

OD/LOR. FOREST II 10X42

Nowy

LORNETKA DELTA FOREST II 10X42

Więcej szczegółów

529,00 zł


Więcej informacji

WYDŁUŻYLIŚMY GWARANCJĘ NA LORNETKI DELTA OPTICAL FOREST II DO 5 LAT!

Do lasu, w góry, nad jezioro… Przeznaczeniem lornetek Forest II jest użytkowanie w naturalnych warunkach, od Mazur po Tatry!

Czy będąc na wycieczce i podziwiając miasto z tarasu widokowego, nie czuliście potrzeby przyjrzenia się szczegółom budynków? Czy chcielibyście zobaczyć z bliska hejnalistę na Wieży Mariackiej? Ciekawi jesteście co niesie w dziobie dla swoich piskląt mieszkaniec pobliskiego drzewa? A może jeszcze nigdy nie widzieliście zapierającego dech w piersiach mrowia gwiazd Drogi Mlecznej? Wszystko to i wiele innych bezcennych wrażeń może dostarczyć lornetka Delta Optical 10x42.

Jest to zasadniczo dzienna lornetka, choć spełni swoją rolę także w nocy. Ma ona większe powiększenie niż bliźniaczy model 8x42, a przez to lepiej nadaje się do obserwacji skupionych, odległych obiektów. Mimo 10-krotnego powiększenia nadal oferuje użytkownikowi rozległe pole widzenia równe 6.8 stopnia, wolne od astygmatyzmu, aberracji chromatycznej i komy.

Wierne kolory i jasny obraz w tej lornetce, to zasługa pryzmatów wykonanych z wysokiej jakości szkła BaK4 oraz powłok antyodbiciowych, którymi pokryte są wszystkie elementy optyczne lornetki. Prawidłowo wyczernione wnętrze tubusów dodatkowo zapobiega wewnętrznym refleksom, a wypełnienie azotem przeciwdziała parowaniu szkieł. Na dodatek jest to lornetka wodoodporna,  a więc używać jej można nawet w deszczu.

Spacerując, czy podróżując z plecakiem znaczenie ma każdy gram bagażu, dlatego seria Forest II została zaprojektowana tak, aby optymalnie połączyć wysokie własności optyczne lornetki z niewielkimi gabarytami. W połączeniu z nowoczesnym wyglądem, seria Forest II na pewno znajdzie uznanie wśród wszystkich mobilnych obserwatorów ceniących sobie wygodę użytkowania i
przechowywania sprzętu optycznego.

Wszystko to w połączeniu z niską ceną utwierdza w przekonaniu, że jest to jedna z najlepszych propozycji wśród lornetek przeznaczonych w głównej mierze do obserwacji przyrodniczo-turystycznych. Każdy kto spędza wolny czas na łonie przyrody powinien taką lornetkę mieć!

Niezaprzeczalnym potwierdzeniem jakości lornetek z serii Forest II jest nagroda „Sowa z Rogowa” przyznana modelowi 8x42             w konkursie na najlepszy wyrób prezentowany na Międzynarodowych Targach Leśnych w Rogowie w 2011 r. oraz II miejsce w
plebiscycie serwisu Optyczne.pl Produkt Roku 2011 w kategorii Lornetka.


 powiększenie: 10x 
 średnica obiektywów: 42 mm 
 pryzmaty: BaK4 
 pole widzenia: 119 m / 1000 m 
 konstrukcja optyczna: 8 elementów / 6 grup 
 powłoki: FMC (fully multi coated), PC (phase coating - powłoki fazowe) 
 regulacja ostrości: centrala + na prawym okularze 
 źrenica wyjściowa: 4.27 mm 
 odległość od oka: 15 mm 
 minimalna odległość ostrzenia: 2 m 
 jasność: 18 
 sprawność zmierzchowa: 20 
 rozdzielczość: 4.8" 
 kompensacja dioptryjna: +/- 4 
 rozstaw okularów: 55 mm - 73 mm 
 wodoodporność: tak 
 wodoszczelność: 1 m / 30 minut 
 wypełnienie azotem: tak 
 muszle oczne: Twist-up 
 wymiary: 55x144x125 mm 
 ciężar: 710 g

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

LORNETKA DELTA FOREST II 10X42 ( DO-1300 )

LORNETKA DELTA FOREST II 10X42 ( DO-1300 )

LORNETKA DELTA FOREST II 10X42

Napisz opinię

21 Inne produkty w tej samej kategorii: